internettin_hoja

hakkı haykırmayan batıla hizmet eder…

internettin_hoja - hakkı haykırmayan batıla hizmet eder…

Sivrisinek – Zikir – Prof Dr Galin Biserof Saçmalığı

Bu gün mail kutuma bir kaç defa düşmüş olan bir mail hakkında bir kaç kelam söylemek istiyorum. Mail aynen şu şekilde:

“Her canlı Allah’ı etmektedir” sözü Prof. Dr. Asenof’u araştırmaya iter. Kur’an-ı Kerim’i incelediğinde Bakara Suresi 26. ayette geçen sivrisinekleri araştırmaya başlar.

Sivrisineğin kanat sesini önce lazerli bir mikrofon yardımı ile kaydeder sonra sesi yavaşlatarak insan kulağının algılama ve konuşma ritmine indirir ve kulaklarına inanamaz…

İnanılmaz sesi dinlemek için bilgisayarınızın sesini açın ve aşağıdaki linki tıklayın.

NOT: Aşağıdaki linki internet explorer da açın, link açılmıyor ise bu linki internet explorer adres çubuğuna yapıştırın ve girin.

http://img72imageshack.us/img72/8034/tespihjv5.swf

Bu güne kadar inernette dolaşarak safi duygular taşıyan müslümanları kandırmaya yönelik çokça mail ve dosyayı deşifre etmek için elimden geleni yapmaya çalıştım.

Şimdi yukardaki mailde okuduğunuz örneğide bir kaç yönü ile inceleyelim birlikte.

1- Eğer gerçekten bu bir sivrisineğin sesinin  yavaşlatılmış hali ise bunun bize orjinalini de gönderin. bir de biz yavaşlatalım. Yavaşlatalım yavaşlatmasına ama zaten bizim yukardaki medya dosyasında dinlediğimiz ses “owwa” gibi bir ses. Allah der gibi evet. Ama Allah demiyor.

2- Ben mevzu bahis olan sesi denemek için mp3 formatına çevirip kendi bilgisayarımda kat kat hızlandırdım. (bir sonuca ulaşma amacımdan değil sadece ıspat için)  Her safhada farklı şeylere benziyordu ses. Sırası ile bir çocuk sesi, cırcır böceği sesi, at sineği sesi, sesi vs. vs. vs.. Tabi ilgimi çekti. Bir başka deney yaparak herhangi bir müzik parçasından ufak bir parça alıp onu kat kat hızlandırmayı denedim. Ama ulaştığım sonuç değişmedi. Çok fazla hızlandırınca yine sivrisineğinkine benzer bir ses çıkmakta. Bunu farklı ses parçaları üzerinde denedim. Sonuç yine değişmedi. Yani benim dediğim bu sıradan bir ses parçasıdır. Zaten teknik olarkta az buçuk sesten anlayan bir kişi bu efekti çok rahat yapabilir.

3-Prof. Dr. Galin Biserof diye birini neden googlede bulamıyorum ???? Kimmişki bu adam ? Ses uzmanı mı ? DJ mi ? Ne konuda prof olmuş ?

4- Konuya bir ateist gözü ile bakacak olursak. “Madem sivrisineğin tesbihini kaydettiniz, evde rüzgarsız bir ortamda odanızda duran çiçek te bir canlı. Onunda sesini kaydedinde görelim”

5- Yine bir ateist gözü ile bakacak olursak olaya “Sivrisinekler nasıl insanlar gibi konuşabiliyorlar?”

6- Bizim müslümanlar olarak ayetlere tam olarak inanma noktasında bir sıkıntımız mı var ki bu tür mevzuularda balıklama olaya dalıyoruz? Bize delil olarak Allah yetmez mi ?

Hülasa bu haber bir haberdir. Sivrisinek elbette Allah Tealayı zikreder. Her canlı zikreder. Cenabı Allah bunu diyorsa biz bunun üzerine söz söyleyemeyiz. Ama canlıların zikirlerini mikrofonla dinlemeye çalışmak ve onları duymaya uğraşmak oldukça komiktir. Peki canlılar nasıl Allah’ı zikreder diyorsanız her canlının farklı bir zikretme şekli vardır. Burada ince çizgi ise onlar biz duyalım diye zikretmiyorlar.

Bu paylaşımları sürekli yapan arkadaşlardan ricam zamanınızı daha faydalı şeylere ayırınız.

Bu konu ilgisini çekenlerin şu konu da ilgisini çekecektir. Bilimsel Verilerle Kur’anı Kerime İnanmak?!!!

Category: Uyarı
 • Cenk says:

  http://img411.imageshack.us/img411/6389/tomatohalf02.jpg

  İşte içinde Allah yazan domates!!!11 Bu da mı kanıt değil ha?!

 • Tunahan Uğur says:

  herkes şaşırmış.artık kıyametin yaklaştığına gerçekten inanıyorum.
  kendinize gelseniz iyi olur.yoksa çok geç olmuş olucak.varsa karşı gelen adresimi verebilirim.cihad’a herzaman varım.tabi bitarafı yiyen varsa

  • hasan says:

   sacmalamısın

  • mahmut says:

   işte hoşgörü dininin hoşgörülü insanları

   02 Ağustos 2011 at 14:26
   • Burak says:

    Hoşgörülü olmak lazım arkadaşlar. Kıyamet yaklaştığına göre adam cihad yapıp bir kafiri temizleyip Cennetini hazırlamış olacak… Hazır yaklaşmışken diyor bitiriyim şu işi :)

    11 Kasım 2011 at 06:11
 • internettin_hoja says:

  @tunahan

  sen neyi savunduğunu belirtmemişin ki kim senin ne dediğine karşı gelsin ?

  bu birinci sorum du.

  ikincisi eğer cihad etmek istiyorsan önce cehaletinle mücadele et. grisi kendiliğinden gelir zaten.

 • Fatik says:

  internettin_hoja hojam sana sonuna kadar katılıyorum… biz delilsiz iman ettik… Allah’ında böyle delillere ihtiyacı yok isterse murad ederse kuluna hidayet nasip eder… isterse kulunun nispetini kapatır… Allah Senden Razı Olsun… Ma Selame…

 • Serdar says:

  Arkadaşlar; bu yapılan deney belki gerçek belki de yalan barıkın yapan yapsın biz müslümanların inancına ters gelen bi durum yok zaten sizden ricam doğru yorumlar yapın günaha girmeyin sözüm cenk e özellikle yukardaki koyduğu resim bi bakar mısınız hayretler içinde kaldım ona sadece acıyorum ahirette onun hesabını nasıl verecek bilmiyorum böyle şeyler ne bir müslümana ne de bir insana yakışan hareketler değil onu da Allah islah etsin ne diyim….

 • isa kılıç says:

  okidsch dfhsıhdksf wlskhfds hwdf wdfs fs rdw ewdas fdw sdas f ss sfs fsfwefffffffffffff f fffffffffffffffffffff lnkn lklk nlk

 • isimsiz kahraman says:

  hoja kardeşim

  benim dikkatimi çeken 1.madde de sivrisineğin Allah demediğini belirtiyorsun ancak sonda Sivrisinek elbette Allah Tealayı zikreder. Her canlı zikreder. Cenabı Allah bunu diyorsa biz bunun üzerine söz söyleyemeyiz diyorsun burada bir çelişki var ne demek istiyorsun?

 • internettin_hoja says:

  sevgili isimsiz kahraman.

  önyargısız bir şeilde yazıyı bir kere daha okumanızı rica ediyorum

 • BENEŞREF says:

  selamün aleyküm arkadaşlar cok şükür hepimiz biliyoruzki CENB-I ALLAH yarattığı her mahluğa imzasını (bazılarında insana görünür bazılarında görünmeyebilir) atmıştır bakınız sizinde kolyalıkla okuyabileceğiniz avuç içine (parmaklarınızı iç içe geçirin ve ellerinizi gerdirin soldan sağa yada sağdan sola okuduğunuzda latin harflerle ALLAH yazdığını görceksiniz yada ellerinizi avuç içleri size bakacak şekilde üst üste getirin orada ise arapça rakamlarla 18 ve 81 yazdığını göreceksiniz ikisini alt alta toplayın 99 ALLAH şüphesiz çok büyük)

  zira bir papağanı zahiren dil yapısı gereği insan gibi konuşturan ALLAH bir sivrisineğine konuşturabilir bunuda hepimiz çok iyi biliyoruz ama arkadaşlar ALLAH aşkına benim serzenişim şuna biz neden zaten aklı bulanmış olan insanlarımızın(ateistlerin) ‘işte inanlar böyle kendi aralarinda bile ihtilaftalar demelerine mahal veriyoruz? selamlar

  • bidakka says:

   benşeref siz ne zaman akıllanacaksınız merak ediyorum. o bahsettiğin yazı insan ellerinin kapanması durumunda oluşan çizgilerdir. üstelik allah diye bir yazı çıkmıyor alla diye bir yazı oluşuyor hemde lazin alfebesiyle. o çizgiler insan varolduğundan beri ellerinde vardı latin alfabesi yokken bile vardı latin alfabesinide geçtim yazı yokken bile vardı. sadece ellerde değil eklem olan heryerde çizgiler vardır mesela kollarının eklem yerinde vardır. papağını konuşturan allah falan yazmışsın bir kere şunu bil papağan konuşmaz ses taklidi yapar sadece. papağanın bu özelliği savunmada kullandığı bir özelliktir. tehlikede kaldığı anda bu taklit yeteneğini kullanarak düşmanını korkutur. aklı bulanmış demişsin ateşstlere. dön bir kendine bak senin bulanacak bir aklın bile kalmamış. küçük yaştan itibaren ailen ve çevren senin beynini din ile yıkamış düşünme yetini kaybetmişsin. kusura bakma kırıcı konuştum ama durum böyle özür dilerim

 • erkan says:

  „Allah bir sivrisineği ve (biyolojik açıdan) onun daha üstünde olan bir canlıyı örnek olarak göstermekten çekinmez. İman edenler onun Rabbleri tarafından ortaya konmuş bir gerçek olduğunu bilirler. Kâfirler ise `Allah ne amaçla bu örneği gösterdi?” derler. Allah bu örnek ile bir çoklarını sapıklığa düşürür ve bir çoklarını da hidayete erdirir: Onunla sadece fasıkları sapıklığa düşürür.“ (Bakara, 26)
  “Allah bir sivrisineği ve (biyolojik açıdan) onun daha üstünde olan bir canlıyı örnek olarak göstermekten çekinmez”
  Çünkü Allah, küçüğün de büyüğün de, sivrisineğin de filin de Rabbidir, yaratıcısıdır. Sivrisinekte saklı olan mucize ne ise filde saklı olan mucize de odur. Buda hayat mucizesidir, Allah’dan başka hiç kimsenin bilmediği gizli sır mucizesidir. Üstelik bu tür örneklerde önemli olan şey, verilen örneğin hacmi ya da şekli değildir. Örnekler birer aydınlatma ve anlatılan konuyu gözönüne serme aracıdırlar. Bu örneklerin ne utanılacak ve ne de sözkonusu etmekten utanç duyulacak bir tarafı yoktur. Her işinin ardında mutlaka bir hikmet bulunan yüce Allah bu örnekler aracılığı ile kalpleri deneyden geçirmek, vicdanları imtihan etmek istemektedir. Ayetlerin devamını okuyalım:
  “İman edenler, onun Rabbleri tarafından ortaya konmuş bir gerçek olduğunu bilirler.”
  Çünkü onların imanları, Allah’dan kaynaklanan her şeyi, O’nun ululuğuna ve kendïlerince onaylanmış hikmetine yaraşır bir yaklaşımla algılamalarını sağlar. Çünkü iman, onların kalplerine aydınlık, ruhlarına duyarlılık, idraklerine ufuk genişliği bağışlamış, Allah katından gelen her şeyin ve her sözün taşıdığı ilahî hikmetle ilişki kurmalarını mümkün kılmıştır. Ayetleri okumaya devam edelim:
  “Kâfirler ise “Allah ne amaçla bu örneği gösterdi?” derler”
  Bu soru Allah’ın nuru ve hikmeti ile arasına perde gerilmiş, Allah’ın değişmez kanunları ve önceden belirlenmiş kuralları ile hiç ilişkisi olmayan, nasipsiz kimselerin sorabilecekleri bir sorudur. Ayrıca bu soru, Allah’a saygı gösterme endişesi taşımayan, Allah’ın tasarrufları karşısında kula yaraşır edeplilik tavrını takınmayı düşünmeyen küstahların sorabileceği bir sorudur. Ancak böyleleri, ya itiraz ve karşı çıkma uslûbu ile ya da Allah’ın böyle bir söz söylemiş olduğu konusunda karşılarındakilerin kalblerinde şüphe uyandırmak amacı ile bu şekilde bir soru sorabilirler. Bundan dolayı yüce Allah onları, bu tür örneklerin ardında Allah’ın takdir ve tedbirinin gizli olduğu konusunda uyardıktan sonra kendilerine tehdit dolu bir cevap veriyor:
  “Allah bu örnekle bir çoklarını sapıklığa düşürür ve bir çoklarını da hidayete erdirir. Onunla sadece fasıkları sapıklığa düşürür”
  Yüce Allah sıkıntıları ve imtihan konusu olayları kendi doğal akışları içinde serbestçe gelişmeye bırakır. Bu olaylarla karşılaşan kulların her biri onlar karşısında karakterlerine, yeteneklerine, seçmiş oldukları yaşama biçimine ve zihniyetlerine göre tepki gösterirler. İmtihan konusu olay aynı olduğu halde bu olayın vicdanlardaki etkileri yaşama tarzının ve zihniyetin farklılığı oranında değişik olur.
  Meselâ birçok insanın başına sıkıntı ve darlık gelir. Allah’a, O’nun hikmet ve merhametine güvenen mümin sıkıntı ve darlık karşısında Allah’a daha çok sığınır, O’na daha çok yalvarır, O’ndan daha çok korkar. Oysa aynı türden bir olay fasını ve münafığı sarsar, Allah ile arasındaki uzaklığı daha da arttırır ve onu çılgına çevirir. Bolluk ve rahatlık da öyle. O da değişik insanların başına gelir. Takva sahibi bir müminin başına gelince onun uyanıklığını, duyarlılığını ve şükrünü arttırır. Buna karşılık fasık ve münafığı nimet şımartır, bolluk mahveder ve imtihan konusu olaylar onları yoldan çıkarır.
  İşte yüce Allah’ın Kur’an-ı Kerim’de vermiş olduğu örnekler, anlatmış olduğu misaller de böyledir. Allah tarafından kendilerine gelen olaylara ve mesajlara uygun karşılıklar vermeyi beceremeyenleri “Onlar aracılığı ile saptırır”ken, Allah’ın hikmetini idrak edebilenleri “Onlar sayesinde hidayete erdirir”. Hiç kuşkusuz bu tür olay ve örneklër “sadece fasıkların sapıtmasına yol açar.” Surenin girişinde nasıl takva sahiplerinin nitelikleri ayrıntılı biçimde anlatıldı ise, burada da benzer bir üslupla fasıkların nitelikleri anlatılıyor.
  FİZİLAL´İL KUR`AN TEFSİRİ, Seyyid Kutub

  • Murat says:

   Allah Razı Olsun güzel kardeşim böyle yararlı bir bilgiyi bizlere öğretip ğaylaştığın için..

 • Arda says:

  bu yararlı bilgiler için teşekkür ederim …

 • l mustafov says:

  esenlik üzerinize olsun
  02 Haziran 2008 bir başka forumda bunu bulduk ve başka forumda paylaştık
  her neyse böyle bir bilim adamı var-yok boyle bir deney var-yok .oyle ya da böyle bizce bu bir dürtmedir imân edenler için
  bizce!
  ———
  dileyen dilediğini duyar kimisi ,sadece ,, vızzz vız vızz ,,diye duyar kimisi ise Allah-u âlem kanın damrlarda akışındaki sürtünmede bile Onun c.c. isminin telâfuz edildiğini ileri sürebilir.ne de güzel söylemiş Rabbim c.c.

  ,,Allah bu örnek ile bir çoklarını sapıklığa düşürür ve bir çoklarını da hidayete erdirir,, bakara 26

  ——-
  mukarreblerin aklin kabul etmeyeceği düzinelerce sözleri vardır bir çoğu bu sözlerinden ötürü idam bile edile gelmiştr ayak takımı bu sözlerin altından kalkamamış ,ezilmiştir .
  Hamidi aksarayi /somuncu baba/ rhmt aleyh bursa ulu caminin açılışında fatihayi şerifeyi 7 türlü yorumlayınca son 4 tefsiri kimse anlayamamıştı .keza ibni Ârabi ve hallac-ı mansur /rhmt aleyh/ sözleri anlaşılamadığı için idam edilmediler mi ? yunus emre rhmt aleyh ,,sırat kıldan incedir,kılıçtan keskincedir ,varıp anın üstüne evler yapasım gelir, altında gayya vardır ,içi nar-ı pürdür ,varıp anın içinde biraz yatasım gelir… bu sözleri okuyan sözüm o günümüz âlimleri okusa ne der zaten belli

  bâki selâmlar

 • errtyfubn says:

  llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

 • Ahmet says:

  İnanalar Ders Alır, İnanmayanlar İse Daha Fazla Sapıtır. ( Aynen Sivrisineğin Zikrini İnkar Edenler Gibi )

  • internettin_hoja says:

   kimin için sapıklık ithamında bulundunuz bilmiyorum ama önce bi yazılanları okuyun isterseniz.

 • Anonim says:

  Allah in kalbini imana kapattigi bir insani hic kimse dogru solange getiremez..
  “Allah im sana unangenehm ettik bizi saptirdiklarindan eyleme ” aminnnn

 • yunus says:

  Allah ayette acikca belirtmis zaten..inkar edenler icin hicbisey farketmez yine inkarlarinizda diretirsiniz !! binbir turlu laf canbazligi yapar gene hakli oldugunuzu ispatlamaya calisirsiniz! kimsenin inanmak icin mikrofonu koyup da sinek dinledigi yok..dikkatini cekerim ki o sinegi dinleyen inanmis bir Musluman degil ve belki de(dogrusunu Allah bilir) o prof. aksini ispat edip de sivrisineklerin ALlahi zikretmedigini ispat etmek isterken bu sonucu buldu!!Bunu dinlerken de ben inanmak icin,veya imanim artsin diye dinlemedim!!son olarak meshur bir Turk atasozunu hatirlatirim..Anlayana sivrisinek saz,anlamayana davul zurna az!! iste senin yaptigin tam da bu..sivrisinekten ibret almayip,birde sarki davul zurna seslerini hizlandirip denemissin..ama nafile..sen kalbinle iman etmedikce yeryuzundeki butun sesleri hizlandirsanda,yavaslatsanda Allah’i ne gorur,ne de duyarsin!!!ALlah islah etsin,insallah bu inkarci halinden kurtarir Rabbim seni…

 • yunus says:

  Ayriyaten bu isim buyuk ihtimalle Rus ismidir ve Asenof degil de ASENOV seklinde yaziliyordur diye dusundum..ve o sekilde yazdigimda bu isim altinda bir cok baslik cikti google da..duyurulur!! Allah cehaletten korusun,bakin bilmemekten kaynaklanan bir harf hatasi ile boyle biri yoktur deyip yaftayi yapistirdiniz!!!

 • internettin_hoja says:

  aferim sana yunus. önce bi yazılanları adam akıllı oku sonra aklı selim ile birşeyler yaz. önce benim ne denek istediğimi anla sonra inkarcı olup olmadığıma kara ver. aceleci olma.

 • sairim.org says:

  http://www.sairim.org teşekkürler bilgi için.

 • hayrettin görünmek says:

  değerli arkadaşlar bu konuda yapılmış bir çalışma yapan kardeşlerimizin tahkiki iman için okumalarını tavsiye ediyorum inşaAllah herşey Allah’ı tesbih ediyor bunun ispat eden herkes hizmet ediyor ve ayettede geçtiği gibi müminlerin imanını artırır iman etmeyenleri saptırır bence araştırmacı olun ve bunları değerlendiriken akılcı davranın inşaAllah
  [EDİTÖR NOTU: Verdiğiniz internet sitesi linki ve bu sitelerin ve kitapların sponsoru olan kişiyi tasvip etmediğimden ve zararlı bulduğumdan ötürü yorumunuzda ilgili yerleri silmiş bulunmaktayım. Eğer yorumunuzun bu hali ile yayınlanmasını istemiyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz.]

 • falan filan says:

  madde 1)allah der gibi diyorsun ama ben ovva gibi değil Allah der gibi duyuyorum.
  madde 2)hızlandırınca sivri sinek sesi çıkardığını hatta her sesi hızlandırınca öyle olduğunu söylüyorsun.aksini ispat etmek istiyorsan sivri sinek sesini yavaşlatarak demediğini ispat etmen gerekir.
  madde 3)kim olduğu benim için önemli değil prof değil isterse teknoloji meraklısı sıradan bi vatandaş olsun…ayrıca her kişinin googlede var olmasımı gerekli.
  madde 4)buna kendin cevap vermişsin zaten ” Peki canlılar nasıl Allah’ı zikreder diyorsanız her canlının farklı bir zikretme şekli vardır. ”
  madde 5)Allah kelimesinin kuran’dan geldiğini türkçeyi bırak sadece bir arapça karekter olduğunu bile düşünmek bence mantıksız.
  madde 6)hep ateist gözüyle sorular sorup, daha sonra ispatlamaya ihtiyacınızmı var diyorsunuz.Allah cc. bize bunları kuran2da verdi diye yatmamız mı gerekiyor.belki daha nice mucizeleri çözeceğiz.bu belki senin benim için gerekli olmayabilir.ama mucizeler sadece peygamberler zamanında değil her zaman var.ama maalesef (sadece bu konu ile ilgili söylemiyorum) sizin Allah’a inanmanız için delile mi ihtiyacınız var diyen kişiler var.o zaman mucizeler niye var?

 • internettin_hoja says:

  falan filan arkadaşım. ne yaznışsın kimee yazışsın neden yazmışsın yazdııklarını bir de kendin okumuş musun bilmiyorum.

  ama şurasını düzeltmekte fayda var mucizeler sadece peygamberler zamanınd var. mucize sadece bir peygamber tarafından gösterilebilir birşeydir.

 • ismail says:

  ulan adam sen fikrini söhlerken hiçmi düşünmedin semaya bak bidaha bak yıldızlar ay güneş biz allah inanırız son beygambere iman ederiz senindini inancın ne ?

  • internettin_hoja says:

   ismail kardeşim.
   önce yazıyı oku. sonra yorumları oku.
   “biz allah inanırız son beygambere iman ederiz” cümlenle ne kadar slogan müslümanı olduğunu belli ediyorsun zaten.
   eğer müslümansan ihtamda bulunurken biraz daha dikkatli olman gerekli.

 • asipoyraz says:

  Müslüman bir kardeş diğerine bir mesaj veriyor diğeri ise konuyu tam okuyup anlamadan, karşı gelip kalplerini kırıyor. değermi kardeşler?

 • tugnan says:

  doğru diyorsunuz, siz son sözlerinizden anladığım kadarıyla bunları ispat etmeye lüzüm yoktur tabiki her canlı tesbih eder, illa deneylerle mi ispat etmek zorundasınız Allah’ın varlığını; demek istiyorsunuz. haklısınız fakat inanmayanlar muhakkak somut örnekler istiyor. Allah a inanmayanlar gerekçe olarak göremediklerini söyluyor. yani somut bilimsel delillerin sunulmasının gereği din ve bilim birbirinden ayrılır gibi lüzumsuz tezlerden kaynaklanıyor..

 • hasan says:

  sen neden ataist gozuyle bakıyorsun onun gozune mı sahıpsın kı ataıst tarzı konusmak sana dusuyor kendını yanıltma o zaman suclamalara maruz kalırsın belkı dıkkat cekmek ıcın yazılan yapılmamıs bır deneydır olabılır belkı doğru belkı yanlıs ama bız bılıyoruz kı her canlı allahı zıkreder ben ce sen ataistı onu bunu hıc karıstırma ortaya baskalarının dılınden soz atma o sozler altında ezılırsın netten hoca

 • AYHAN says:

  bakın arkadaslarım sızın yaptıgınız bu yazılarınız coccuklar okuyor ınanın veya ınanmayın herkes anladıgı kadardır ama su bılınıyor kı kainattakı herkes allahı bır sekıde tesbıh edıyorla hayde allaha emanet olun profersor doktor ayhan polat degıldır

 • Anonim says:

  bilim adamı kuranı inceliyor hemde müslüman olmadığı halde… saçmalık diyen salak sana söylüyorum… adam ayet üzerine hareket etmiş ve gerçeği görmüş… eğer sen müslümanım diyorsan yazdığın şeyi bi gözden geçir bu şey ateistlere saçma gelir ancak..

 • akın says:

  bilim adamı kuranı inceliyor hemde müslüman olmadığı halde… saçmalık diyen salak sana söylüyorum… adam ayet üzerine hareket etmiş ve gerçeği görmüş… eğer sen müslümanım diyorsan yazdığın şeyi bi gözden geçir bu şey ateistlere saçma gelir ancak..

 • internettin_hoja says:

  Lütfen okuma özürlüler mesaj yazmasın!

 • Anonim says:

  Şüphe yok ki Allah, sivrisineği de örnek getirmekten çekinmez, ondan üstün olanları da. İnananlar bilirler ki bu örnek, yerindedir ve Rablerindendir. Fakat inanmayanlar, Allah bu örnekle ne demek istiyor ki derler. O, bununla çoklarını şaşırtıp azdırır, çoklarını da doğru yola getirir. Azdırıp şaşırttıkları, ancak kötü işler yapanlardıR. (BAKARA 26)

 • MOSQUİTO says:

  Arapça Metin
  إِنَّ اللَّهَ لَا يَسْتَحْيِي أَنْ يَضْرِبَ مَثَلًا مَا بَعُوضَةً فَمَا فَوْقَهَا ۚ فَأَمَّا الَّذِينَ آمَنُوا فَيَعْلَمُونَ أَنَّهُ الْحَقُّ مِنْ رَبِّهِمْ ۖ وَأَمَّا الَّذِينَ كَفَرُوا فَيَقُولُونَ مَاذَا أَرَادَ اللَّهُ بِهَٰذَا مَثَلًا ۘ يُضِلُّ بِهِ كَثِيرًا وَيَهْدِي بِهِ كَثِيرًا ۚ وَمَا يُضِلُّ بِهِ إِلَّا الْفَاسِقِينَ

  Türkçe Transcript(*)
  İnna(A)llâhe lâ yestahyî en yadribe meśelen mâ be’ûdaten femâ fevkahâ(c) feemme-lleżîne âmenû feya’lemûne ennehu-lhakku min rabbihim(s) veemme-lleżîne keferû feyekûlûne mâżâ erâda(A)llâhu bihâżâ meśelen yudillu bihi keśîran veyehdî bihi keśîra(n)(c) vemâ yudillu bihi ille-lfâsikîn(e)

  (Abdülbaki Gölpınarlı)
  Şüphe yok ki Allah, sivrisineği de örnek getirmekten çekinmez, ondan üstün olanları da. İnananlar bilirler ki bu örnek, yerindedir ve Rablerindendir. Fakat inanmayanlar, Allah bu örnekle ne demek istiyor ki derler. O, bununla çoklarını şaşırtıp azdırır, çoklarını da doğru yola getirir. Azdırıp şaşırttıkları, ancak kötü işler yapanlardır.BAKARA 26

 • Osman says:

  Hoja nin tepkisi, benim anladigim kadariyla, muslumanlarin safi duygularini kullanip gercek disi veya dogrulugunu kontrol edilmez bu sekilde din hakkinda maillere karsidir.

  Bende elhamdulillah muslumanim ama boyle aslinda komik arastirmalarada supheci bakarim. Diyelimki bu Dr. ve arastirmasi gercek ise, ya hersey bikenara, koskoca doktorsun! Sinegin kicini dinleyecegine kansere aidse care bul kardesim.

  O yuzden Hoja ya bende katiliyorum. Yukarida cok sey denildi, ama biraz komik olan hoja ya sert verilen sozlerdir. Ya kardesim adam Allaha inanmiyorum demiyorki? Kuranada inaniyor (Bakara suresi). Sadece boyle maillere supheci bakiyor. Cunki dogrulugu nekadar gercektir bilinmiyor.

  Hoja ya kizacagina onuda benide sevindir ozaman, ve deki: “Bende boyle boyle bir arastirma yaptim bu Dr. Asenofun gercek bir doktor ve bu sivrisinek arastirmasida dogru!” Ispatinida koy buraya ozaman bizde boyle can cekistirmeyelim arkadas.

  Ve aleykum selam!

 • chat says:

  internetten hoja merak ediyorum sen neyin prof. oldun adam bir prof ünvanı ile bunu araştırmış bunun için ses prof olmaya gerek yok senin tabirine göre her bilim adamı bilgisayar prof olması lazım illaki sana dellillerini göstermesi gerekmez kanserin çaresini bulan bir prof bunu nasıl bulduğunu topluma açıklıyormu hayır sadece tedavi sonuç veriyormu zaaten toplumun merak ettiğide bu!! burada prof galin biserof yaptığı araştırmayıda inkar eden bir delil yok tam tersine hayvanlarında bir iletişimde olduğu ve bunuda ses yolu ile yaptığı açıktır bilim dünyasında bilinen tek gerçek insan oğlu ve hayvanların belirli ses aralıklarını duyduklarıdır bunun altında ve üstünde bir sesi duyamazlar eğer sen dünyanın dönme sesini duysaydın çoktan sağır olurdun!!! bir sivri sineğin sesini duyamazsın amma bazı teknolojk ve laboratuvar ortamında bunlar indirgenerek duyulabiliyor… islam bilime karşı değildir zaten dinine düşkün olup bilimle ilgilenen bir tek islam alimleri olmuştur çünkü islamiyet bunu emreder ama hiçbir şekilde dindar bir hrıstiyan göremezsiniz….

 • chat says:

  ateist olupda bilimle ilgilenen yüzlerce hatta bini geçik prof islamiyeti seçmekte ve bugün avrupada ve amerikada müslümanlık en hızlı yayılan dindir neden hristiyan bilimciler hep ateizmi seçiyor yada hristiyan halk bir ateist edası ile yaşıyor… ve birde evrim teorisi var dinsizlerin en büyük savunduğu konu.. evrim gerçek olabilir ben bu konuda bir çok araştırma yaptım ve islam alimlerinin özellikle imamı gazali gibi bir islam büyüğünün bu konuda çok önemli yazılarının olduğunu gördüm ama dikkatimi çeken şey ise evrimi ateistler savunduğu halde bilime karşı olan vatikan ve yahudi hahamlar maddi hertürlü imkanı vermekte destek vermekte ve bunlar belgelidir… islamiyet ne evrim yanlısıdır nede evrim karşıtıdır islamiyet sadece hakkın yanındadır eğer bir evrim varsa bu Allahın varlığını ve birliğini tasdik ve teyid eden bir evrimdir.. şüphesiz allah herşeyi bir düzen ve kurallar çerçevesinde yaratmıştır.. yaratma kelimesini evrimin karşıtı gibi göstermekte ayrı saçmalıktır böylece islamiyette bilimle ilgilenmeyen bir çok insan evrimi reddetmekte ve evrim ıspatlanırsa ki bu bir çok islami eserde geçmekte ozaman insanların cahilliğinden faydalanıp onları ateist etmeye çalışmaktadırlar bunun içinde yahudilerin en büyük kozu israil ve yahudi aşığı adnan oktar ( namı değer harun yahya ) dır…. bu adamın ilmi hiçbir bilgisi olmamasına rağmen bir üniversite mezunu olamamasına rağmen ticaretle yada hiçbir sanatla uğraşmamasına rağmen babasından kalan ufak bir mirasla etrafına topladığı 2 3 zenginle bu kadar kitap basamaz ve bedava dağıtamaz zaten bunun böle olmadığı maddiyatı yahudilerden aldığı ve onlarla hareket ettiği belgelenmiştir… geçen aylarda yahudilerle bir basın toplantısı düzenledikten sonra A9 tv açmasıda bunun cabası…. her neyse önce siz sölediklerinizi bir belgeleyinde sonra kalkıp koskoca prof laf atın…..

 • chat says:

  osman bey hoja bey zaten buraya bu yazıyı bir araştırma yapmadan yazmış kendi çapında bir kaç saçma deney yapmış ulaştın mı bu prof sordunmu ona doğrumu gerçekmi diye yok… bende biliyorum islami diye birçok çıkarılan ürün ( kuranı yırttı diye yanan kız örneği ) sahte bunlar gerçek olamaz Allah u teala bir sebebe bağlamadan bir insanı olduğu yerde yakmaz evde tüp patlar yanar ozaman dersin ( Allahın sopası yok ki vursun ) allah ancak vesile eder… bizlerde bu tür saçma haberlere inanmıyoruz şüpheyle yaklaşıyoruz ama bir prof imzalı belge sırf allah kitaptan bahsediyor diye hazmedemiyorlar 2 denizin karışmama olayında yüce Allah kuranda yer bile gösteriyorda bu kafirler ona bile kulp buluyor göklerin 7 kat olduğunu yüce kuran haber veriyor bu kafirler onada kulp buluyor bilimsel olarak kanıtlanan bir çok belgeyi sırf kuranı tasdik ediyor diye kabul etmiyorlar ve sonra kendilerine bilimci diyorlar neye bilimcisin ilim adamlarına karşımı…???

 • malcolm says:

  “ulaştın mı bu prof sordunmu ona doğrumu gerçekmi diye yok”

  chat arkadaşım sen bu iki okumayla prof olduğuna hatta “var olduğun” inandığın şahsa bi zahmet ulaş da bize haber ver :)

  hatta bulabilirsen bu bilimsel dökümanı bize de linkini yolla

  16 Ağustos 2011 at 04:25
 • garipsefil says:

  yazıyı yazan arkadaş; konuşmalarına dikkat etmelisin harbi saçmalayan sensin yani. sen kalbin bile ALLAH derken o minnacık hayvanın çıkardığı ses mi zikir değil. Senin amacın başka ama dikkat et ‘bidat’ eyleme kurban..

 • nothing2fear says:

  dostum mp3 ü nasıl hızlandırdın onu merak ettim ? mp3 ün ses kalitesi ile 44100 hz bi sesi hızlandırınca ne olacak ki? Burda akustik bir sesin ne kadar detaylı olduğu hakkında bir bilgin var mı? Özel bir mikrofonla akustik olarak o sesi kaydetmeden sesin detayını duyamazsın.Yazdığın şeyler çok tutarsız.Çiçeğin sesini kaydedin demişsin ne alakası var? Ayette sivrisinek bahsi geçtiği için yapılan bir deney bu.Burada yaptığın kuru kuruya bir muhalefet olmuş.

 • Ahmet YÜKSEL says:

  Bu saygılı yaklaşımı anlamak da hiç zor değildir açıkçası :
  Varlık gerçekte tek bir anlamsal bütünlüğe işaret eder. Bütün varlık tek bir isimde birleşir. O da Allah’tır. Allah, mâlik-ül mülktür. Mülke karşı sorumluluk, mülkün sahibine yakınlığın gereğidir. Varlıkla dostluk Vareden’le dostluktur. Yaratılışa ihanet Yadana ihanettir.

  Varlık, özde birdir. O Allah ki her canlı şeyi sudan yaratmıştır. “Ve biz her canlı şeyi sudan yarattık.” (21/30) buyurmaktadır. Hayat sudur ve fıtrat da su gibidir.
  Fıtratını su gibi akışkan, su gibi berrak, su gibi temiz ve temizleyici hale getirenler, -ki bunlar başta peygamberler ve onların nurlu izinde gidenlerdir- ruhî melekelerini geliştirerek dünyevî tabiatlarını aşar ve varlığın özüne inerler. Böylece “fark alemi”nden kurtulup, “vahdet”i görüp varlığın birliğini müşahede ederek evrensel kardeşliği tadarlar.

  Bilimsel araştırmalar da bitki-insan ve hayvan arasında ortak bir genom,ortak bir dil ve ortak bir hissin varlığından söz eder.
  Çiçekler üzerinde yapılan araştırmalar,onların da sevgi ve nefret sözcüklerine duyarlı olduklarını ortaya koyuyor.
  Bu sonuçlar, bir velinin ormana girerken baltasını genç fidanlardan saklayışını ; bir başka velinin yaralı bir hayvanın acısını bizzat duyarak gözyaşı dökmesini; yine bir başka velinin ağaçlarla selamlaşmasını anlamamıza yardımcı oluyor.

  Bu sûfî bilinç, bize bütün varlıklarla ortak bir dil ve eylem içinde olduğumuzu hatırlatıyor. Rüzgarın esmesi, kuşun ötmesi,suyun akmasında özde bir farklılığın olmadığını…

  “Göklerde ve yerde bulunanlarla, dizi dizi kuşların Allah’ı tesbih ettiklerini görmez misin?” (24 Nur 41)
  “Göklerde ve yerde olanlar Allah’ı tespih eder” (Haşr S)

  Bir çok örnek gibi şu vereceğim örnek de bize gösteriyor ki hakikatin dili ortaktır ve biz, hakikatte kuşlarla aynı dili konuşuyor; ağaçlarla aynı kıbleye dönüyoruz.

  Peygamberimizin ağaçları selamlaması,hutbe irad ederken kütüğün inlemesi ,mirac gecesinde taşın birlikte yükselişi, Ebu Cehil’in elinde bir avuç kumun dile gelip “Muhammedün Rasûlullah” demesi gibi birçok örnek, mucizevî bir işaret olmanın yanında aynı zamanda hakikatin çekim etkisine,varlığın ortak diline ve özün belirişine de tanıklık eder.

  Peygamberî davet, bu anlamda insana gerçek rol ve sorumluğunu hatırlatır :
  Kendine -fıtratına-, evrene ve hakikate yabancılaşma.
  Bu açık uyarı ve davetiyle peygamber, insanın cahillik ve sığlıktan gelen körlüğünü alır ve onun kozmik bilinç düzeyinde , hikmet ve basiretle görmesini sağlar. “Nur saçan kandil” olma misyonu içinde insanlığa bir bilinç ve bir ışık sunar…

  Bu bilinç ve ışık, düşünen ve gören kalbi mutlak anlamda varlığın birliğine götürür. Bu gerçek, tevhiddir. Varlığın gizli örüntüsünü oluşturan ; hayat ve evrene anlamını veren “tevhid”, ne var ki boş ve hastalıklı bir gözle bakan için bir anlam ifade etmez.

  Helen Keller’e
  -Kör olmaktan daha kötüsü nedir? diye sormuşlar.
  O da cevap vermiş :
  “-Kör olmamak, ama yine hiçbir şey görememektir…”

  Açıkçası “görmek” için dünyayı keşfe çıkmaya, dağ-bayır,köşe-bucak hakikatı aramaya da gerek yok.
  Mucize Halep’te Şam’da değil,sendedir…

  Tagor’un dediği gibi “Allahın kudreti, fırtınada değil; yavaşça esen rüzgardadır.”

  Gerçeği sadece salt pozitivist bilgide arayanlar,elde ettikleri çok bilgiyle bir bilgi bankası haline gelebilirler. Bir fikir çöplüğüne de dönüşebilirler. Bilirler… Fakat sadece bildikleriyle kalırlar. Oysa gerçekte bilmek, görebilmektir…

  Gelişmiş bir gözle bakan için varlıklar,bu üst anlam noktalarında birbiriyle kaynaşıp Bir’e uzanmaktadır.Allah’ın Bir’liğine tanıklık etmeyen hiçbir varlık yoktur. Armoni böyle kurulmuştur ve bu armoniye katılanlar onu sadece görmekle kalmaz yaşarlar…

 • Suara says:

  elbette internette çok sayıda , insanların dini duygularını sömürenler var. Fakat, hayvanlar ve bitkiler bir şekilde Allah’ı tespit eder. Bu illaki sesle olması şart değil. Eğer bir ağaç yaratıldıysa, Allah onu havayı temizlesin etrafa güzellikler versin meyveler versin diye yaratmıştır. Ve bu ağaç görevini yapar yani Allah’ın yarattığı fıtratta Allah’ı tespit eder. Pek anlamadım doğrusu ne demek istediğini. Şimdi sen ayeti mi yalanlıyorsun yoksa bana görede biraz saçma olan ses kaydınımı eleştiriyorsun?

 • Suara says:

  Bir kere daha okuduğumda paylaşımını ne demek istediğini anladım. Hakkını helal et!

 • Anonim says:

  zaten arkadaşım senin gibiler için ayet devam ediyor ve diyorki KİMİNİ SAPTIRIR KİMİNİ HİDAYETE ERDİRİRİZ SEN BENCE SİNEKTEN DAHA FAZLA O AYETİN MUCİZESİSİN

 • Bayram Yılmaz says:

  Canlı,cansız tüm varlıklar Allah der.Bunu okuyan da Allah diyor sinek gibi.Kendinden haberi yok Allah ı nerden bilsin…!

 • Anonim says:

  İnternettinhoja; insanları -kendi görüşünce- uyarmaya çalışmışsın ama sanırım kitlenin ezici çoğunluğu okuduğunu anlamaktan aciz-ki bu durum beni şaşırtmıyor-. Halbuki bu safsatayı biraz daha süsleyip “Asenof müslüman oldu” gibi bir sonla bağlasan veya ne bileyim “Ateistleri kahreden araştırma” falan diye sunsan ne dualar alırdın! Bunlar böyle arkadaşım, uyarmaya çalışmaktan vazgeç; cehaletlerini okşayan şeyler söyle ki makbul adam olasın :) Sabırlar diliyorum.

 • SAMET says:

  BU BILIM ADAMININ YAPTIGI DOGRUMU DEGILMI BILEMEM AMA SU BI GERCEK TUM CANLILAR ALLAHI ZIKIR ETMEKTEDIR MESELA AGACLAR YAPRAKLAR GIBI GORUNUSE RUZGARDAN SALLANIYOMUS IBI GORURUZ AMA ASLINDA ALLAHI ZIKIR ETMEKTEDIRLER SIVRISINEKTE ETMEKTEDIR

 • mom says:

  Her Hayvan Allahi zikreder. Burada ( ama bu hayvan allah demiyor demek Sirk ve Yalanlamakdir gelecekte dikkatli olalim zira en.kucuk hatalar bizi allahin rizasindan men edebilir!. Cenabi Hakk insanlara bircok Mantiki Zeka vermis bu Zekayi kullanan insanlar (eger bu ses kaydi dogru ise) böyle buluslar yapmasi allahin izni inayeti ile normal dir ve bunu bize Allahtan.yine ona dönmemiz icin bir Nasip meselesidir. Eger bu Uyariya eline alir ve yola cikarsan camura basmadan daglardan yuvarlanmadn dogru yollda allahin huzuruna cikarain insallah.

Your email address will not be published.